Hoş geldiniz, Solucan Gübresi Rehberi - soru&cevap platformu; sizlere, sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

31 soru

21 cevap

7 yorum

6 üye

Solucan ve gübresiyle ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

0 oy
100 gösterim
Tecrübe içerir. Bilgiler laboratuar analizine dayalıdır.
15 Mayıs 2017 Üretimi kategorisinde orhan-colak (136 puan) sordu
15 Mayıs 2017 orhan-colak yeniden gösterildi
Sorunuza sosyal medya üzerinden yanıt arayabilirsiniz.
Öncelikle herkesin kendini profesör sandığı bu işte o kadar çok yanlış varki.Bu yanlışları söyleyince ya hadi ordan ya da M.K. adlı şahsın yaptığı gibi solucan whatsapp grubundan sizi atarlar veya sizi tehdit edip arkanızdan küfür saydırırlar.Ne de olsa DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR.Bizim işimiz doğrular.Boşuna ETME EŞEKLE MUHABBET KÜSTÜRÜRSÜN dememişler.Şimdi gelelim DOĞRU  BİLİNEN YANLIŞLARA                                 1-Solucan gübresindeki organik madde miktarı solucan mamasından fazladır?Yanıt: YANLIŞ MAMADA DAHA FAZLADIR.Yapılan Laboratuar  analizinde mama %80 solucan gübresinde % 51 organik madde  bulunmuştur.
Bu konuda çok tartıştığım ve bunu yapanları uyardığım için beni kötülemeye çalışanların sonunda anlayabildiği yanlışa gelelim.Ne diye merakla beklediğiniz konu POTWORM.
2- POTWORM lar solucan yavrusudur.

YANIT:  YANLIŞ. POTWORM ince beyaz olanlardır ve kırmızı kaliforniya solucanı yavrusu değildir.

1 cevap

0 oy
Orhan Bey,
Kendiniz çalıp, kendiniz oynamışsınız.
2-3 tane aynı şekilde soruyu sorup, yorum kısmında kendi sorunuz cevaplamışsınız. Gerçekten merak ettiğiniz ve cevabını bilmediğiniz soruları sorunuz, kendi cevabını bildiğiniz soruyu sormanız normal durmuyor. Cevaplanmamış bir sürü soru var, bildikleriniz varsa lütfen cevaplanmamış olanları cevaplayınız.
15 Mayıs 2017 solucan-gubresi-rehberi-2 (114 puan) cevapladı
Tamam kardeş haklısın ama eksik olan sorular olduğu için cevapladım bilgi paylaşıldıkça çoğalır.
...